Zabytkowym motocyklem przez piękne Bory Tucholskie

Przyznaję, że po ostatnim zlocie motocykli BMW R35 nie byłem w najlepszym nastroju. Odeszła mi nie tylko chęć organizowania kolejnych zlotów czy rajdów, ale wręcz pojawiła się myśl sprzedaży motocykla. Wówczas wkroczyła moja córka Iga, która powiedziała, abym go nie sprzedawał i zachował dla niej.

Minęło około pięć miesięcy, emocje osłabły, ustępując miejsca postanowieniu by ten motocykl, któremu poświęciłem tak wiele energii i pieniędzy, doczekał się wyglądu na jaki zasługuje. Powróciłem do poszukiwania części, zdecydowałem się na nowe chromy, nowe szparunki, a w konsekwencji ruszyć ponownie w trasę.

Nowa formuła spotkań to szansa poznania ciekawych miejsc i ludzi...

 

Na II Zlocie BMW R35 pojawiły się głosy, aby otworzyć się na motocykle innych marek, czego i ja byłem zwolennikiem, zwłaszcza po wizycie Pawła (PW1000). Jako, że duża część Kolegów ze zlotu nadal wyraża chęć kolejnych spotkań, postanowiłem otworzyć się na Wasz udział w moich wyprawach, ale również zaprosić osoby posiadające inne zabytkowe motocykle.

Liczba motocykli, które mogą wziąć udział we wspólnej ze mną wyprawie zamyka się w granicach 15-16 maszyn i decyduje kolejność zgłoszenia.

Ciekawi Was gdzie się wybieram w 2020 roku? Jeśli tak to zapraszam. Poniżej podaję linki do miejsc, które zamierzam odwiedzić:

Kamienne Kręgi w  Odrach

Wyłuszczalnia nasion Rytel

Umocnienia polskie z 1939 roku (linia Rytel)

Chojnice

oraz

Pałac w Komierowie i umocnienia z 1939 roku

Kto wie, może coś jeszcze po drodze...

Ponieważ pierwsza trasa liczy ok. 210 kilometrów rozważam nocowanie pod namiotem w jakimś urokliwym miejscu w okolicy Chojnic. Nie wykluczam jednak innych rozwiązań o ile ktoś zechce je zasugerować. Bazą do kolejnego wypadu może być nasze stare miejsce w Gostycynie-Nogawicy.

 

Już w czerwcu będzie aktywne zgłoszenie "CHCĘ JECHAĆ". Tymczasem zapraszam do kontaktu ze mną i sugestii co do noclegów i przebiegu trasy.

 

Tędy i owędy...

Czyli o podróżach starymi motocyklami w nowe i ciekawe miejsca.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now